Okolice oka

‾‾‾‾‾‾‾‾ Salon Beauty Skin

Zabiegi na oczy

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, delikatna i często wrażliwa. To powoduje, że niekorzystne oznaki płynącego czasu w tej okolicy pojawiają się jako jedne z pierwszych. Dlatego strefa wokół oka wymaga intensywniejszej pielęgnacji polegającej nie tylko na stosowaniu specjalnych kremów, maseczek czy zabiegów, ale wymaga wyjątkowej troski i z reguły częstszych aplikacji. Problemów ze skórą wokół oczu może być wiele i dlatego nie ma jednej, skutecznej metody pielęgnacji na wszystko. Występują natomiast konkretne zabiegi, sposoby i składniki kosmetyków, które stanowią bazę pielęgnacji.

 
Plasma IQ

Dzięki niewielkiemu łukowi powstającemu pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta generowane są mikrowiązki plazmy, które w kontrolowany sposób doprowadzają do sublimacji naskórka i obkurczania skóry. Dzięki temu uzyskujemy efekt odnowy i napięcia oraz uniesienia miejscowego skóry. Zabieg wykonywany jest punktowo bez oddziaływania na otaczające tkanki. Dlatego nie wyklucza Pacjenta z codziennego funkcjonowania (w trakcie terapii, na skórze Pacjenta widoczne są jedynie – niewielkie strupki).

O pozytywach zabiegu Plasma IQ można pisać w nieskończoność. Zabieg ten jest przede wszystkim wyjątkowy – pomaga zniwelować niedoskonałości skórne i oznaki starzenia do minimum bez konieczności użycia skalpela. Obecnie jest to jedyna pewna, sprawdzona i przede wszystkim bezpieczna alternatywa dla liftingu chirurgicznego.

Plasma IQ to zabieg dedykowany wszystkim tym, którzy borykają się z tzn. wiotkością skóry przy oczach – opadającymi powiekami oraz kurzymi łapkami. Doskonale sprawdzi się również w przypadku zmarszczek nad ustami, zwanych również zmarszczkami palacza oraz zmarszczkami przy uszach. Można śmiało stwierdzić, że na dzień dzisiejszy nie ma skuteczniejszej, nieinwazyjnej metody, gwarantującej nam pozbycie się szpecących znamion i blizn aniżeli Plasma IQ.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

- opadające powieki / alternatywa blefaroplastyki!!!
- zmarszczki wokół oczu
- worki i cienie pod oczami
- zmarszczki wokół ust (zmarszczki palacza)
- włókniaki
- brodawki
- rozstępy
- blizny
- nierówna tekstura skóry
- redukcja trądziku

- ciąża
- karmienie piersią
- nowotwory
- cukrzyca
- łuszczyca
- bielactwo
- skłonność do tworzenia bliznowców
- infekcje skórne
- epilepsja
- retinoidy
- świeża opalenizna i samoopalacz
- nici złote
- przepuklina tłuszczowa
- terapia antybiotykowa

- w dniu zabiegu i klika dni po nie planuj intensywnego wysiłku fizycznego oraz ważnych spotkań
- unikaj przegrzewania skóry np. sauny
- nie nakładaj makijażu przez 24 godziny
- unikaj opalania przez minimum 2 tygodnie po zabiegu

Stymulatory tkankowe

Poprzez stymulacje włókien kolagenu i elastyny stymulatory prowadzą do odbudowy struktury skóry. W związku z tym stosuje się je zarówno w celu poprawy jędrności gęstości oraz jakości skóry jak i w przypadku blizn czy rozstępów. Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.

Podstawowymi wskazaniami do zabiegu są:

- oznaki starzenia się, w postaci załamań skórnych
- zarysowana bruzda nosowo-wargowa
- widoczna rynienka doliny łez
- kurze łapki
- zasinienia pod oczami
- utrata jędrności
- spadek gęstości skóry
- zaburzony owal twarzy, tzw. chomiki
- przesuszona i poszarzała skóra

Działanie profilaktyczne, aby za 10 lat kondycja skóry była tak dobra jak w tym momencie!

- ciąża i okres karmienia piersią
- stany zapalne tkanki łącznej (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń)
- aktywne infekcje skórne (np. opryszczka)
- poważne zaburzenia psychiczne (np. dysmorfia snapchat, dysmorfofobia)
- skóra podrażniona, rany, przeczosy, nadżerki (widoczne uszkodzenie skóry)
- trądzik ropowiczy, trądzik odwrócony
- antybiotykoterapia
- nowotwory i okres do 5 lat od zakończenia leczenia
- stosowanie leków immunosupresyjnych
- wiek poniżej 18 roku życia
- tendencja do bliznowców, keloidów
- tendencja do nie stosowania się do zaleceń po zabiegowych

Lumi Eyes to nowoczesny stymulator tkankowy dedykowany do zabiegów mezoterapii okolic oczu i doliny łez. Preparat odbudowuje uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które wykazują działanie regenerujące. Efektem zastosowania Lumi Eyes jest intensywnie nawilżona i odmłodzona skóra bez objawów zmęczenia i zasinienia.

Preparat na bazie wyciągu z kory dębu oraz kompleks aminokwasów i peptydów, takich jak arginina, prolina, glicyna, białka sojowe i miedź – Tripeptide1, stymulują i odpowiadają za odbudowę fibroblastów stymulując produkcje kolagenu i elastyny. Kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej sprawia, że ​​produkt jest w stanie utrzymać nawodnienie, jędrność, plastyczność i lepkość. Przywraca również nawodnienie komórek i stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Zawiera glutation, tripeptyd, naturalny przeciwutleniacz i środek przeciwrodnikowy pozyskiwany z kory sosny morskiej, chronią skórę przed stresem oksydacyjnym, poprawiając nawilżenie oraz niwelują oznaki starzenia się skóry. Uelastycznienie i regeneracja: obecność kolagenu morskiego działa ujędrniająco Ochronne: dzięki witaminie E i pantenol działa silnie ochronnie, zapobiegając pierwszym oznakom starzenia się.

Mezoterapia kolagenowa

Jeżeli zastanawiasz się, co zawiera kolagen naturalny, wystarczy zapoznać się z jego działaniem. Substancja ta, jest bowiem swoistym elementem, który występuje w tkance łącznej organizmu – w skórze, stawach, układzie kostnym, a także ścięgnach. To elastyczne
białko fibrylarne, o wysokiej odporności na uszkodzenia. W proponowanych przez nas preparatach, kolagen pozyskiwany jest ze źródeł najbardziej zbliżonych do produkowanego przez organizm ludzki białka. Jest to odpowiednio przygotowany kolagen wieprzowy. Wpływ kolagenu na skórę jest bardzo wielopłaszczyznowy, o czym w dużej mierze decydują specyficzne właściwości tego składnika. Ze względu na zachodzące w organizmie naturalne procesy, następuje stopniowa biodegradacja włókien kolagenowych. W znacznym stopniu wynika to zarówno z wieku, jak i diety, aktywności wolnych rodników, ekspozycji na zanieczyszczenia czy oddziaływania promieni UV. Skóra staje się coraz bardziej podatna na utratę równowagi, a w jej przywróceniu pomocne są właśnie zabiegi z kolagenem.

Zabieg z użyciem tropokolagenu typu I może być stosowany nie tylko jako osobna procedura, ale także w połączeniu z zabiegami energetycznymi (m.in. laserami), których głównym celem jest regeneracja skóry z objawami starzenia. Kolagen w takiej formie znajduje również zastosowanie w leczeniu chorób skóry – takich jak m.in. liszaj twardzinowy – a także w spłycaniu blizn po operacjach i zabiegach czy też niwelowaniu widoczności innych niedoskonałości, wynikających z uszkodzenia skóry. Substancja ta może się sprawdzić w przypadku potrzeby usunięcia rozstępów w fazie zapalnej lub zanikowej, a także tych powstałych w wyniku zaburzeń hormonalnych, utraty masy ciała, wzrostu mięśni oraz u kobiet w ciąży czy dorastających dzieci.

Usuwanie brodawek i innych zmian skórnych

- brodawki łojotokowe,
- włókniaki miękkie,
- grudki perliste,
- prosaki,
- kaszaki,
- kępki żółte.

- ciąża
- karmienie piersią
- nowotwory
- cukrzyca
- łuszczyca
- bielactwo
- skłonność do tworzenia bliznowców
- infekcje skórne
- epilepsja
- retinoidy
- świeża opalenizna i samoopalacz
- nici złote
- przepuklina tłuszczowa
- terapia antybiotykowa

- w dniu zabiegu i klika dni po nie planuj intensywnego wysiłku fizycznego oraz ważnych spotkań
- unikaj przegrzewania skóry np. sauny
- nie nakładaj makijażu przez 24 godziny
- unikaj opalania przez minimum 2 tygodnie po zabiegu

Osocze i fibryna bogatopłytkowa

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dla nas w pełni bezpieczny i możemy działać nim na różnych obszarach. Uzyskana substancja zawiera znaczne stężenie płytek krwi, które wywierają ogromny wpływ na procesy regeneracji. Stymuluje komórki, aby wytwarzały nowy kolagen, który jest podstawowym czynnikiem zapewniającym witalność i napięcie naszej skóry. Można powiedzieć, że osocze bogatopłytkowe wręcz zmusza komórki w wybranej partii ciała do wzmożonej pracy, dlatego jego zastosowanie może przynieść tak pozytywne efekty.

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) to doskonały koncentrat komórkowy, który w naturalny sposób rewitalizuje i odbudowuje skórę, a także wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu. Materiał wykorzystywany w trakcie zabiegu pozyskiwany jest z krwi pacjenta, dzięki czemu
gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz zapobiega wywołaniu reakcji alergicznej lub odrzuceniu substancji przez organizm. Zabieg z wykorzystaniem fibryny sprawia, że skóra jest odżywiona, a zmarszczki przestają być widoczne. Aplikacja na włosy wzmacnia je i skutecznie ogranicza ich wypadanie. Efektem terapii jest zdrowsza, jędrna skóra z wypełnionymi zmarszczkami oraz zdrowe i silne włosy.

Jak często powtarzać.
Seria 3-4 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych

- odmłodzenie i rewitalizacja skóry,
- wygładzenie i rozjaśnienie kolorytu
- zminimalizowanie zmarszczek
- poprawa ukrwienia skóry
- nowa sieć naczyń krwionośnych
- odbudowa i regeneracja skóry po zabiegach laserowych
- zagęszczenie skóry
- spłycenie blizn po trądzikowych
- wypełnienie doliny łez
- redukcja zmarszczek,
- spłycenie bruzd nosowo-wargowych,
- redukcja cieni pod oczami,
- poprawa kondycji skóry wokół oczu,
- poprawa napięcia skóry,
- poprawa kolorytu skóry,
- zahamowanie wypadania włosów,
- wzmocnienie i odżywienie włosów.

- ciąża i okres laktacji
- infekcje wirusowe i bakteryjne
- wiek poniżej 16 roku życia
- choroby grzybicze
- stany zapalne skóry
- trądzik
- skóra naczyniowa
- przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków
- przeciwzapalnych
- choroby metaboliczne, m.in. cukrzyca
- choroby nowotworowe
- alergia (dotyczy substancji aktywnych)
- choroby autoimmunologiczne
- choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
- skłonność do blizn i zwłóknień
- reumatoidalne zapalenie stawów
- zapalenie zakrzepowe żył

- w dniu zabiegu i klika dni po nie planuj intensywnego wysiłku fizycznego oraz
ważnych spotkań
- unikaj przegrzewania skóry np. sauny
- nie nakładaj makijażu przez 24 godziny
- unikaj opalania przez minimum 2 tygodnie po zabiegu

Mezoterapia igłowa

Dzięki temu składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. W mezoterapii igłowej wstrzykiwane substancje wykazują dwojakie działanie: pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę, które stymulują fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samo regeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

- poprawa elastyczności, jędrności i napięcia skóry
- synteza nowych włókien kolagenowych i elastyny
- głębokie nawilżenie skóry
- redukcja zmarszczek i zasinień pod oczami
- poprawa gęstości skóry, rozjaśnienie, odmłodzenie
- redukcja blizn potrądzikowych
- stymulacja wzrostu włosów
- redukcja cellulitu i rozstępów
- likwidacja miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej

- ciąża i okres laktacji
- infekcje wirusowe i bakteryjne
- wiek poniżej 16 roku życia
- choroby grzybicze
- stany zapalne skóry
- trądzik
- skóra naczyniowa
- przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych
- choroby metaboliczne, m.in. cukrzyca
- choroby nowotworowe
- alergia (dotyczy substancji aktywnych)
- choroby autoimmunologiczne
- choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
- skłonność do blizn i zwłóknień
- reumatoidalne zapalenie stawów
- zapalenie zakrzepowe żył

Derma EPN mezoterapia mikroigłowa z elektroporacją

Równoczesna elektroporacja działa na zasadzie impulsu elektrycznego, który czasowo otwiera błony komórkowe co gwarantuje wnikanie leczniczych substancji aktywnych do wnętrza komórki znacząco zwiększając efektywność zabiegów. Urządzenie pracując z prędkością 5000 obrotów na minutę oraz z zastosowaniem specjalnie opracowanej techniki przeprowadzania zabiegu wpływa na wyjątkową precyzję zabiegów bez ryzyka uszkodzenia skóry (występującego w przypadku innych tego typu urządzeń) i ewentualnych powikłań.

Skuteczność zabiegów mikronakłuwania typu dermapen
od lat cieszy się wielkim uznaniem wśród specjalistów, ale skuteczność wnikania substancji aktywnych dzięki mikronakłuwaniu budziła wątpliwości. Do dnia dzisiejszego.

Teraz dzięki zastosowaniu w EPN równocześnie dwóch technologii, automatycznego mikronakłuwania oraz elektroporacji działającej podczas wkłucia, wielokrotnie zwiększyło się przenikanie substancji aktywnych”

- intensywna regeneracja skóry, zagęszczenie i poprawa jej napięcia,
- wyraźne spłycenie zmarszczek oraz bruzd,
- poprawa tekstury skóry, minimalizacja porów, blizn zanikowych potrądzikowych i pourazowych,
- wyrównanie nierównomiernej pigmentacji,
- redukcja rozstępów,
- doskonałe efekty zastosowania na owłosionej skórze głowy w przypadku wypadania włosów, łysienia oraz wzmocnienie struktury i jakości włosa,

- ciąża i okres laktacji
- alergia
- cukrzyca
- miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
- skóra źle tolerująca iniekcje
- przyjmowanie preparatów przeciwzakrzepowych (antykoagulantów, aspiryny)
- choroby krwi (anemia, małopłytkowość)
- choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory)
- skłonność do bliznowacenia
- terapia retinoidami
- ekspozycja na promieniowanie UV
- opryszczka w stanie aktywnym
- trądzik różowaty
- metalowe implanty

Eye Care

Zabieg odpowiada na 6 głównych problemów związanych z okolicą oka: zmarszczki wokół oczu, opadające powieki, utrata elastyczności, pogłębiona dolina łez, zasinienia w okolicy oczu, skłonność do obrzęków.

- Intensywne nawilżenie
- Poprawa kolorytu
- Zmniejszenie obrzęków
- Wygładzenie zmarszczek

Hight Intensity Focused Ultrasound - HIFU

Fale dźwiękowe oddziałują w sposób bezpieczny i kontrolowany na dwa sposoby: mechaniczny i termiczny. Pomiędzy komórkami dochodzi do tarcia, co w rezultacie powoduje ich podgrzanie do ok 60 stopni. Prowadzi to do naturalnych procesów odnowy, skrócenia i skręcenia włókien kolagenowych, ale także do powstania nowych. Dzięki temu zwiększa się jędrność, napięcie i pogrubienie skóry. Zabieg nie narusza ciągłości skóry, przez co nie wymaga okresu gojenia i rekonwalescencji. Wynikiem działania jest natychmiastowy i długo utrzymujący się efekt liftingu.

Niewątpliwymi zaletami nieinwazyjnego liftingu HIFU są:

- zabieg nie wymaga
- znieczulenia
- brak okresu rekonwalescencji
tzw. zabieg lunchowy po którym można bez żadnych obaw wrócić do normalnego życia.
- efekty utrzymują się do 18 miesięcy
- możliwość ujędrnienia każdej partii ciała
- możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok
- bezpieczna i skuteczna metoda doceniana na całym świecie

- podniesienie powiek
- wygładzenie zmarszczek mimicznych
- zwiększenie elastyczności skóry, poprawa napięcia
uniesienie górnych powiek
- redukcja zmarszczek na czole, w okolicy oczu
- redukcja „kurzych łapek”

- Choroby serca (rozrusznik),
- Nowotwory złośliwe,
- Przebyte udary mózgu,
- Skłonność do powstawania keloidów,
- Stany gorączkowe,
- Ciąża, połóg,
- Dermatozy,
- Depozyty kwasu hialuronowego na powierzchni zabiegowej,
- Botox, nici,
- Implanty w miejscu zabiegowym,
- Nadczynność tarczycy,
- Cukrzyca

RF Mikroigłowa

Sekret skuteczności zabiegów tkwi w idealnie rozmieszczonych mikroigłach wprowadzanych na regulowaną głębokość. Emitują one przy tym falę radiową nagrzewając tkankę wokół, powodując kontrolowane podgrzanie. W konsekwencji zapoczątkowują naturalny proces odnowy i tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które uległy rozprężeniu w procesach starzenia się skóry.

- ujędrnienie skóry, poprawa napięcia
- wygładzenie zmarszczek i drobnych linii
- przyrost kolagenu
- rewitalizacja i odmłodzenie skóry

- ciąża, okres laktacji
- rozrusznik serca, metalowe części w ciele, pompa insulinowa
- świeża opalenizna (4 tygodnie przed zabiegiem należy przerwać opalanie)
- zioła suplementy fotouczulające np. wyszczuplające(dziurawiec, nagietek – 2/3 tygodnie
- krem z retinolem (należy przestać używać 1 miesiąc przed zabiegiem)
- retinoidy (ISOTREXIM, DIFFERIN, ZORAC, RETIN,…)
- leki światłouczulające np. na depresje
- przyjmowanie Accutanu (okres 6 miesięcy od zakończenia terapii)
- sterydy miejscowe i ogólne
- choroby nowotworowe, guzy
- cukrzyca
- kortykosteroidy doustne
- epilepsja, padaczka
- atopowe zapalenie skóry
- zarażenie wirusem HIV, AIDS
- żółtaczka typu B i C
- choroby autoimmunologiczne (bielactwo, łuszczyca)
- zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, antykoagulanty
- kremy z witaminą A i C, zabiegi z kwasami AHA i BHA
- opryszczka w miejscu zabiegu
- skłonność do przebarwień, bliznowców
- antybiotyki
- znamiona barwnikowe
- fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
- aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry

- w dniu zabiegu i klika dni po nie planuj intensywnego wysiłku fizycznego oraz ważnych spotkań
- unikaj przegrzewania skóry np. sauny
- nie nakładaj makijażu przez 24 godziny
- unikaj opalania przez minimum 2 tygodnie po zabiegu
- w dniu zabiegu pij dużo wody- unikniesz powstania opuchlizny, a skóra będzie się szybciej regenerować