Dłonie i stopy

‾‾‾‾‾‾‾‾ Salon Beauty Skin

Zabiegi na dłonie i stopy

Zadbana skóra, wypielęgnowane paznokcie, dyskretny, ale elegancki manicure- wizytówka każdego z nas. Skóra dłoni codziennie narażona jest na działanie detergentów, promieniowania oraz czynników zewnętrznych. Wymaga ona regularnej pielęgnacji nawilżającej i odżywczej. Jeśli zależy Ci na wygodzie, a na co dzień nie masz dużo czasu, aby zająć się dłońmi w domowym zaciszu- zapraszamy do nas. Zadbamy, aby Twoje dłonie i paznokcie wyglądały dobrze w każdej sytuacji.

 
Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy można wykonać co 2 lub 3 tygodnie w zależności od szybkości wzrostu płytki paznokcia. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach, kiedy czasu jest mało, a zajęć dużo wybieramy trwałe i pięknie wyglądające stylizacje hybrydowe. Właściwie wykonany oraz usunięty lakier hybrydowy nie powoduje uszkodzeń płytki paznokcia. W naszym salonie dbamy o Wasze bezpieczeństwo, dlatego do jego wykonania używamy jednorazowych pilników oraz wyłącznie wysterylizowanych narzędzi i produktów najwyższej jakości.

Manicure żelowy

To idealna propozycja dla osób z krótkimi, łamliwymi paznokciami. Żel zagwarantuje im utrzymanie manicure w wymarzonym stanie nawet przez kilka tygodni. Po tym czasie (który jest zależny od szybkości wzrostu paznokcia) można je ponownie uzupełnić i klientka znów będzie się cieszyć ich pięknym wyglądem. Dzięki metodzie żelowej możemy również przedłużyć paznokcie do upragnionej długości.

Przedłużenie paznokci

Nadruk na szablonie pozwala w prosty sposób nadać płytce paznokcia odpowiedni kształt i upragnioną długość. Po utwardzeniu żelu szablon usuwa się. Manicure żelowy na formie to sposób na przedłużenie paznokci bardzo zbliżony do natury.

Manicure

Wyrównujemy również ich powierzchnię, aby były gładkie i lśniące. Zabieg kończy nałożenie zmiękczającego olejku oraz kremu do rąk oraz odprężający masaż dłoni.

Pedicure

Zabieg rozpoczyna aromatyczna i relaksująca kąpiel stóp. Następnie kosmetolog przystępuje do usunięcia zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarki, odsunięcia skórek oraz opracowania płytki paznokcia. Zabieg kończy odprężający masaż oraz nałożenie kremu pielęgnacyjnego.

Terapia na przebarwienia

Podczas zabiegu wykorzystuje się innowacyjną technologię E-Light, czyli połączenie pulsacyjnego światło IPL z RF (falą radiową) dzięki temu możliwa staje się penetracja w głębsze warstwy skóry nie powodując przy tym żadnych podrażnień oraz skutków ubocznych.

W terapii przebarwień połączenie IPL i fali radiowej przynosi bardzo dobre rezultaty. Melanina tworzy przebarwienia na powierzchni skóry, ale jest również chromoforem dla światła laserowego, co umożliwia depigmentację. W wyniku zabiegu dochodzi do przetworzenia energii świetlnej w cieplną, która intensywnie ogrzewa pigment, który zostaje usunięty. Małe przebarwienia zostają rozbite i pochłonięte, ciemne i większe wyłuszczają się wraz ze strupkiem powstałym po zabiegu (proces łagodnego złuszczania trwa około 2 tygodnie).

- Usunięcie przebarwień
- Wyrównanie kolorytu
- Rozjaśnienie cery
- Odmłodzenie skóry na różnych obszarach, np. na dłoniach

- ciąża (cały okres), karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące)
- opalenizna – powstała na skutek słońca, solarium, samoopalacza (min. 4-6 tygodni)
- stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminami C, A, E lub kwasami owocowymi (należy zaprzestać
stosowania na tydzień przed zabiegiem)
- zażywanie witamin A lub E oraz beta karotenu – należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem
- leki rozrzedzające krew np.: Aspiryna, Fervex, Gripex – należy zaprzestać stosowania do 48 godzin przed zabiegiem, heparyna – 2 tygodnie przed zabiegiem
- antybiotyki – nie stosować do 14 dni przed zabiegiem
- antybiotyki dermatologiczne: Tetracyklina lub Roaccutane (leki na trądzik) – przerwa miedzy ostatnią dawką, a zabiegiem powinna wynieść ok. 6 miesięcy
- przyjmowanie ziół światło-uczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) należy nie stosować do 7 dni przed zabiegiem
- obecność zmian barwnikowych, przerośnięte pieprzyki ( w miejscu zabiegowym)
- bielactwo, łuszczyca, skłonności do bliznowacenia
- cukrzyca – głównie przy zaburzeniach odczucia bólu
- choroby nowotworowe
- epilepsja (padaczka)
- nadciśnienie nieleczone lub nieunormowane
- stosowanie hormonów, antykoncepcji, HTZ, operacje, zabiegi chirurgiczne w ciągu 3 ostatnich miesięcy
- opryszczka w stanie aktywnym, stan infekcji, gorączka
- zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
- ekstrakcja zęba w ciągu 4 ostatnich tygodni
- uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
- zabiegi złuszczające, np. peeling ziarnisty lub enzymatyczny wykonane do 7 dni przed zabiegiem

Fotoodmładzanie - IPL

Fotoodmładzanie to unikalna procedura, pozwalająca na odmłodzenie skóry twarzy, szyi czy dłoni przy pomocy impulsowego źródła światła o niskiej gęstości.

Fala świetlna pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny, które przyspieszają regenerację skóry. Efektem leczniczego działania promieniowania IPL jest poprawa ukrwienia
i dotlenienia skóry, wzrost liczby włókien kolagenowych i elastycznych, lepsze wchłanianie wilgoci, uregulowanie procesu barwników i rogowacenia.

- likwidacja objawów starzenia się skóry
- przebudowa włókien kolagenowych
- jędrna i elastyczna skóra
- zmniejszenie porów
- wygładzenie zmarszczek
- poprawa nawilżenia skóry
- rozjaśnienie przebarwień

- ciąża i karmienie piersią
- opalenizna
- leki światłouczulające retinoidy, witaminy z grupy A i B, C, leki przeciwbólowe, aspiryna, antybiotyki, leki przeciwzapalne (Ibuprofen,Ibuprom)
- zioła (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny (nie stosować 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
- spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
- cukrzyca
- nowotwory skórne
- aktywne infekcje skóry
- bielactwo
- łuszczyca
- peeling (nie stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)

- pierwsze oznaki fotostarzenia się skóry
- płytkie, średniogłębokie zmarszczki
- przebarwienia