Endermologia

Endermologia – co to jest i jak często wykonywać?

W walce z nadprogramową tkanką tłuszczową czy cellulitem przychodzą dzisiaj z pomocą liczne zabiegi kosmetyczne. Jednym z nich jest endermologia. Co to właściwie jest? To w zasadzie mechaniczny masaż skóry lub twarzy. Wykonuje się go przy pomocy specjalnej głowicy, która wytwarza podciśnienie. Działa dzięki temu na podskórną tkankę łączną. Pobudza w ten sposób metabolizm tkanki tłuszczowej i stymuluje skórę do regeneracji. Jak dokładnie wygląda zabieg endermologii i jakie efekty daje? Czy są jakieś przeciwwskazania do jego wykonania?

Co to jest endermologia – na czym polega masaż podciśnieniowy?

Endermologia to masaż podciśnieniowy działający na tkankę łączną skóry. W skrócie polega na rolowaniu i zasysaniu fragmentów ciała za pomocą odpowiedniego urządzenia. Celem jest poprawa kondycji skóry, wymodelowanie sylwetki oraz redukcja pomarańczowej skórki (cellulitu).

W czasie endermologii wykorzystywane jest specjalne urządzenie, które składa się z dwóch części. Jedna roluje skórę, a druga wytwarza podciśnienie. Specjalista medycyny estetycznej podczas zabiegu endermologii wykonuje precyzyjne ruchy w obrębie wybranej partii ciała. Za sprawą ucisku oraz siły ssącej tkanki są jednocześnie ujędrniane i masowane. Prowadzi to do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Przy okazji masaż podciśnieniowy skutecznie pobudza krążenie krwi. Sprawia, że skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Wspomaga bowiem produkcję kolagenu i elastyny.

Endermologia LPG – jak wygląda ten zabieg medycyny estetycznej?

Przed wykonaniem zabiegu endermologii konieczne jest wypełnienie odpowiedniej ankiety. Trzeba w niej odpowiedzieć na pytania dotyczące aktualnego stanu zdrowia czy przyjmowanych leków. Jeśli nie ma do tego żadnych przeciwwskazań, można wykonać masaż podciśnieniowy. Pacjent musi założyć na siebie przylegający do ciała kombinezon. Stanowi on barierę między skórą a urządzeniem.

W czasie endermologii fałdy skóry są zasysane między rolki specjalnej głowicy. Pozwala to na ich masowanie od wewnątrz i od zewnątrz w tym samym czasie. Oczywiście proces ten nieco redukuje tkankę tłuszczową, ale cel zabiegu jest nieco inny. Masaż ma przede wszystkim zmniejszać zastoje limfatyczne i cellulit. To prowadzi także do wymodelowania sylwetki.

Na czym polega endermologia twarzy?

Okazuje się, że zabieg endermologii wykonać można też na twarzy. Powoduje on ujędrnienie skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Daje tak samo dobre efekty, jak ma to miejsce w przypadku masażu obejmującego inne partie ciała.

Taki zabieg wykonuje się bez stosowania specjalnej osłony na twarz. Nie trzeba się martwić bezpośrednim kontaktem głowicy ze skórą. Specjaliści dobrze wiedzą, jak należy wykonywać zabieg endermologii tak, aby nie uszkodzić naskórka. Efekty są zauważalne gołym okiem. Widoczne jest zmniejszenie obrzęków, a skóra staje się bardziej elastyczna i rozświetlona.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg endermologii?

Endermologia przyspiesza w dużej mierze metabolizm komórek tłuszczowych i powoduje usuwanie toksyn z organizmu. Z masażu podciśnieniowego chętnie korzystają te osoby, którym zależy na pozbyciu się cellulitu i modelowaniu sylwetki bez pomocy chirurga. Efekty endermologii są widoczne niemal od razu, a dodatkowo nie wymaga ona żadnej rekonwalescencji.

Ten zabieg kosmetologiczny jest idealny dla wszystkich tych, którzy obserwują u siebie różnego rodzaju zastoje limfatyczne. Niektóre organizmy mimo prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała. Warto w takiej sytuacji rozważyć wykonanie endermologii. Masaż podciśnieniowy i regularna aktywność fizyczna to skuteczny sposób na modelowanie sylwetki.

Endermologia pomaga zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Przyspiesza oczyszczanie organizmu, a poza tym dotlenia skórę i poprawia jej kondycję. Efektem ubocznym jest niekiedy niewielka redukcja tkanki tłuszczowej, ale tego zabiegu nie można utożsamiać z odchudzaniem. Do tego potrzebna jest dodatkowo zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

Endermologia - co to jest i jak często wykonywać?

Endermologia – skuteczny sposób na ujędrnienie skóry

Po wykonaniu endermologii zauważyć można, że poszczególne partie ciała stają się znacznie jędrniejsze, a kontur twarzy pełniejszy. Już kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej pozwala na uzyskanie naprawdę satysfakcjonujących rezultatów. Wskazaniem do wykonania zabiegu endermologii jest m.in. szybka utrata masy ciała. Głęboki masaż pobudza krążenie krwi i limfy, prowadząc do wzrostu elastyczności skóry. Usuwa to również nadmiar wody z organizmu i sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej. Endermologia przychodzi ponadto z pomocą w walce z uporczywym cellulitem.

Jeśli mowa o endermologii twarzy, to działa ona podobnie. Dodatkowo przyspiesza proces wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. To efekt delikatnego złuszczania naskórka i stymulacji komórek skóry.

Jakie są podstawowe przeciwwskazania do wykonania endermologii?

Endermologia twarzy i całego ciała to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Dlatego na samym początku specjalista przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad.

Główne przeciwwskazania do skorzystania z endermologii to:

  • choroby nowotworowe różnego rodzaju,
  • opryszczka i wysypka,
  • infekcje skórne,
  • rozrusznik serca,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
  • zakrzepica i żylaki,
  • trądzik różowaty,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • implanty podskórne.

Endermologia – jak często ją wykonywać, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty?

Endermologia może dać naprawdę niezłe efekty, ale nie można liczyć na sukces po zaledwie jednym zabiegu. W przypadku skóry twarzy trzeba ich wykonać co najmniej 10. Przy pomarańczowej skórce zaleca się z kolei 2 zabiegi tygodniowo przez 2 miesiące. Na pewno terapii nie można przerywać.

Endermologia pozwala na zmniejszenie obwodu ud czy talii o około 5 cm. Przy okazji zabieg ten przychodzi z pomocą podczas modelowania sylwetki. Warto w tym czasie przyjmować dużą ilość płynów, aby przyspieszyć proces oczyszczania organizmu. Ważna jest też zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna.

Jak długo należy wykonywać endermologię? Każdy przypadek jest indywidualny. Decyzja powinna należeć więc do specjalisty.

Endermologia – ile zabiegów jest potrzebnych?

Endermologia, a więc podciśnieniowy masaż ciała i twarzy to zabieg, który z roku na rok zyskuje na popularności. Trudno się właściwie temu dziwić. Jest bezbolesny i nieinwazyjny, a przy okazji daje doskonałe rezultaty. Pozwala na:

  • wygładzenie cellulitu i to nawet bardzo zaawansowanego,
  • ujędrnienie skóry np. po gwałtownym odchudzaniu,
  • wymodelowanie sylwetki poprzez redukcję tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała.

Zazwyczaj trzeba wykonać kilka lub kilkanaście zabiegów, aby liczyć na odpowiedni efekt. Ich liczba zależy od stopnia zaawansowania problemu i obszaru ciała. W przypadku cellulitu konieczne jest przeprowadzenie kilkunastu zabiegów. Przy endermologii twarzy wystarcza już 8-10 sesji w gabinecie.